למה כדאי להשקיע עם מלווה משקיעים בארה"ב ולא לבד?

שירות של מלווה משקיעים יכול לחסוך למשקיעים הרבה מאוד עוגמת נפש. קרדיט תמונה: pexels-dayvison-de-oliveira-silva
אייל חסון, שותף מייסד באורבניפרו
תאריך:
מלווה משקיעים מיומן בעת רכישת נכס בארה"ב, יסייע לכם לבצע בחירה נכונה יותר ומושכלת. לעתים הניסיון שלו ימנע מכם להיכנס לעסקה טובה פחות או כזו שלא מתאימה לאופי שלכם

הרבה מאוד פעמים, משקיעים מעוניינים לחסוך עלויות כדי למקסם את פוטנציאל התשואה, זה קורה פעמים רבות כשיש מי שמתלבטים האם לקחת את שירותיו של מלווה משקיעים? זוהי מחשבה טבעית מאוד. מי מאיתנו מעוניין לשלם יותר על משהו שאפשר לקבל זול יותר? בדרך כלל כשאנחנו חוסכים בעלות של ייעוץ או שירות, ישנו מחיר מסוים לחיסכון. למשל, עלינו לבצע את הפעולות של היועץ בעצמנו ולסמוך יותר על עצמנו. ככל שמדובר בהחלטה משמעותית יותר למשק הבית, כך מחיר הטעות הוא גדול יותר.

אפשרות ראשונה היא שעברתם קורס מסודר במכללה ללימודי השקעות נדל"ן בחו"ל או על ידי מרצה אישי ופרטי, ויש לכם תמיכה כלשהי בהשקעת הנדל"ן שלכם בחו"ל.

תוכן עניינים

 

היכולת לבצע בדיקות איכותיות בנכס

בדרך כלל למלווי משקיעים המומחים באזור השקעה מסוים, יש היכרות קרובה עם אנשי מקצוע מומחים שיכולים לסייע בקבלת ההחלטה או בשיפוץ.

למשל, בדיקה כמו אינספקשיין, שאם היא מבוצעת כהלכה, יכולה למשל לאתר פגמים בנכס כמו יסודות פגומים או עלויות גבוהות שמסתתרות ועלולות לפגוע בשוויו. כרוכשים אתם רוצים לדעת שיש בעיה מהותית בנכס, טרם העסקה ולא אחריה. בסופו של דבר חובת הבדיקה של הנכס מוטלת עליכם ולא על המוכר. איש לא יציל אתכם לאחר ביצוע העסקה מלבדכם.

רק חשוב להזכיר שבדיקת אינספקשיין איכותית, לא יכולה למנוע את כל הבעיות ברכישת נכס למשל מסוג סינגל פמילי בארה"ב. בדיקת אינספקשיין מפחיתה את הסיכונים שברכישת נכס שבו יש בעיות חמורות שנראות לעין לאיש המקצוע ולא נראות לעין לרוכש. יתרון נוסף הוא ששימוש באנשי מקצוע מרחוק, מייצרת שקט נפשי למשקיע כי הנכס נבדק על ידי איש מקצוע שזהו עיסוקו והתמחותו.

מעוניינים לשמוע על הזדמנויות השקעה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

בחינה יסודית של אזור ההשקעה והמאפיינים

לעתים, אחת הטעויות הן שהמשקיע שמדלג על שירותים של מלווה משקיעים בארה"ב, מתמקד באיתור הנכס עצמו ומתעלם מהחשיבות של הסביבה והאזור. גם אם רכשתם נכס מצוין בשכונה גרועה, ההשפעה של הסביבה על איכות השוכרים תהיה משמעותית לא פחות מאיכות ומצב הנכס.

בדרך כלל כשרוכשים נכסים זולים במחירים של 100,000 דולר (מחיר נמוך לנכסים מסוג סינגל פמילי בארה"ב נכון לשנת 2023), הסיכון בעסקה המתבצעת בשכונה שאינה טובה, הולך ועולה. אבל מחיר הנכס הוא לא הפרמטר היחיד בכלל, בחינה ובדיקה של האזור ולמשל מצב בתי הספר והמצב הסוציואקונומי הוא זה שיכריע.

אפשרות אחרת היא לבחור בפרויקט שיזם או שורה של יזמים כבר בחנו עבור משקיעים, בתוך זה נכללים גם פרויקטים של קבוצות משקיעים. גיבוש קבוצות השקעה הוא אפשרי על ידי היזם עצמו, יחד עם שותף מקומי ומשקיעים נוספים. כשיש מספר גורמים בעסקה, מספר הבדיקות הולך וגדל.

הפחתת הסיכונים הפוטנציאליים

מלווה משקיעים בארה"ב יכול להסתכל בצורה אובייקטיבית על העסקה, כמי שביצע או ביצעו שורה ארוכה של עסקאות. האינטואיציה והתחושות של מלווה משקיעים באשר להאם לדעתו העסקה המוצעת היא כדאית או לא הם קריטיים.

ידע וניסיון בשורה של עסקאות

מלווה משקיעים צבר ניסיון בשורה ארוכה של עסקאות. בחלק מהעסקאות הוא נתקל בקשיים שונים ומגוונים. ברור כי משקיע פרטי שייתקל באותם קשיים בפעם הראשונה, יתקשה הרבה יותר לפתור אותם, לעומת מישהו מנוסה. חשוב לזכור שרכישת נכס מעבר לים היא נושא מורכב. השפה היא זרה לנו, החוקים, אנשי המקצוע, הנהלים. בדרך כלל הכל שונה מרכישת נכס בישראל, לכן מלווה משקיעים מיומן שביצע כמה וכמה עסקאות יכול לסייע לנו לצלוח את אותם האתגרים ולהקנות שקט ושלווה למשקיעים.

בחירה חכמה ונכונה בחברת ניהול נכס נדל"ן בארה"ב

לעתים המשקיע הפרטי מחליט על עסקת נדל"ן מצוינת, באזור המתאים ביותר מבחינת התקציב שהקצה. אבל הוא בוחר בחברת ניהול לא נכונה, או חברת ניהול המנסה למקסם את האינטרס האישי שלה, על פני האינטרס שלו.

פעמים רבות, חברות ניהול בארה"ב יוצרות הוצאות תחזוקה בנכסים שאין בהם צורך אמיתי. יהיו שיגידו כי מדובר בנוכלות מצד חברת ניהול הנכס, אבל לא תמיד כך הדבר. אותה חברת ניהול מתפרנסת טוב יותר ככל שהנכס דורש יותר תחזוקה. ככל שיש צורך בביצוע פעולות בנכס, כך היא מרוויחה יותר. לכן יש לה אינטרס לייצר כמה שיותר אירועי שירות.

עם זאת, ישנן חברות ניהול נכסים שידועות יותר בהגינות שלהם כלפי המשקיעים. הבחירה בחברת ניהול של הנכס, משפיעה מאוד על התשואה של הנכס שתבקשו לרכוש. מלווה משקיעים מיומן מכיר חברות ניהול שונות ויותר לסייע למשקיע לבחור את חברת הניהול הנכונה באזור בו הוא מבקש לרכוש.

מעוניינים לשמוע על הזדמנויות השקעה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

אולי יעניין אותך גם..

מעוניינים לקבל תכנים בנושא השקעות נדל"ן לתיבת המייל?
הירשמו לניוזלטר שלנו: