מהם השווקים החמים ביותר להשקעות נדל"ן בארה"ב ב-2023?

דירות והשקעות נדל"ן מובחרות לשנת 2023. צילום: pexels-pixabay
תאריך:

2022 הייתה שנה מאתגרת מאוד עבור כלכלות העולם ושוק הנדל"ן, עם מספר תרחישים שהתכנסו במקביל, ויצרו אי וודאות בשווקים אבל גם פתחו הזדמנויות השקעה יוצאות דופן. אם בוחנים את ה-3 השנים האחרונות בשוק הנדל"ן האמריקאי, ניתן לראות מגמה של עליות מחירים משמעותיות בשווקים ובאזורים רבים בארץ, כשנכון להיום, לפי Zillow, מחיר הבתים החיצוני רשם עלייה שנתית של 12.3%.

עלייה זו מעט התמתנה עקב המשבר האינפלציוני שהעולם נכנס אליו, בתחילת 2022 בעקבות המלחמה באוקראינה שיחד עם הקורונה, הביאו למשבר סחורות עולמי, שאילץ בנקים מרכזיים, בראש הפד', להעלות את הריבית בחדות. כאשר ב-10 חודשים, הריבית על המשכנתאות עלתה מרמה של 3.1%  לקרוב ל-7.1% בתחילת נובמבר.

המציאות החדשה שנוצרה בעולם הנדל"ן בארה"ב יחד עם היצע בתים מצומצם יחסית, מאלצת את המשקיעים והרוכשים לשנות אסטרטגיה ולבחון היטב את השווקים והמגזרים בהם הם משקיעים. לקראת השנה החדשה שבאה עלינו לטובה, החלטנו לספק לכם סקירה מקיפה של מספר אזורים ושוקי נדל"ן בארה"ב, במטרה לסייע לכם לאתר את הערים והמדינות שהכי כדאי להשקיע בהם ב-2023.

כיצד כדאי לתכנן את השקעות הנדל"ן בשנת 2023?

בשנת 2023 אנחנו מציעים להעדיף השקעות המעניקות הכנסה שוטפת. אם עד לשנת 2022 עוד חברות נדל"ן רבות דיברו על פרויקטים שהם יזמיים בלבד, אי הוודאות והקושי במכירת דירות חדשות בארה"ב, לאור עליית הריבית מביאה אותנו באורבניפרו להעדיף השקעות נדל"ן מניבות ותזרימיות.

אנחנו מאמינים שהמשקיעים צריכים לתת דגש על תזרים מזומנים שוטף ושזורם אל חשבון הבנק, על פני פרויקט יזמי שאנחנו מצפים למכור ברווח גבוה בתום 3 שנים.

השילוב הנכון וההגיוני לדעתו עובר בין הכנסות שוטפות מדמי שכירות, תוך השבחת פרויקט קיים ולא בנייה מאפס של פרויקט חדש.

מעוניינים לשמוע על הזדמנויות השקעה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

מי צפויות להיות המדינות שיובילו את שוק הנדל"ן בארה"ב ב-2023?

קולומבוס, אוהיו – הזדמנויות השקעה מסקרנות

אם בוחנים את נתוני הכלכלה, התעסוקה והתעשייה של בירת אוהיו, אפשר להבין מדוע נבחרה להיות אחת הערים שצפוית להוביל את שוק הדיור בארה"ב ב-2023, על ידי Realtor:

 • שיעורי אבטלה שהגיעו בנובמבר 2022 ל-2.7% בלבד
 • הכנסה חציונית למשק בית של מעל ל-58 אלף דולר
 • ב-2020 התמ"ג שלה עמד על מעל ל-137 מיליארד דולר, עלייה של יותר מ-50% בעשור, לפי הפדרל ריזרב
 • מספר תושבים שעלה ב-15% בעשור האחרון, פי 7 לעומת הממוצע באוהיו, שעומד כיום על מעל ל-906,000 תושבים יותר ל-2 מיליון במטרופולין
 • ב-2020 מגזין פורבס מצא שיוקר המחייה בקולומבוס נמוך ב-15% מהממוצע בארה"ב 
 • 90% מתושבייה מחזיקים בתעודת בגרות לפחות

כשלכל זה נוסיף את העבודה שהעיר כוללת חברות הייטק רבות, גופים בנקאיים מוסדות חינוך והשכלה גבוה רבים ונחשבים, יחד עם מזג אוויר נעים ונוח ומיקום מרכזי בארה"ב, המאפשר גישה למדינות רבות ביבשת. כשבכל הנוגע לנדל"ן, שוק הדיור בקולומבוס רשם עלייה שנתית של 6.4%, נתון נוסף שמחזק את המגמה להמשך עליות וחיזוק מעמדה כאחת הערים עם פוטנציאל נדל"ני משמעותי גם ב-2023.

יוסטון, טקסס – נהירת ההייטק הופכת אותה להזדמנות נדל"ן אטרקטיבית


עיר נוספת עם פוטנציאל רב היא יוסטון, שרשמה בשנה האחרונה עלייה של 14.7% במחירי הדיור, לפי Norada. העיר שידועה יותר מכל במרכז החלל שנמצא בתחומה, מצליחה בשנים האחרונות למשוך חברות הייטק רבות לתחומה, ביניהן HP ואמזון, יחד עם תעשיית אנרגיה יוצאת דופן שמונה יותר מ-3,500 חברות, ומוסדות רפואיים ואקדמיים פורחים ונחשבים, אשר שמים אותה כאחת הערים היציבות והחזקות בארה"ב. נכון ליולי 2022 ע"פ צנזוס, אוכלוסיתה מונה קרוב ל-230,000 תושבים, שכר חציוני למשק בית של מעל ל-56,000 דולר, ואחוז אבטלה נמוך של 4% לעומת 4.8% ביולי האחרון, לפי YCharts.

הרטפורד, קונטיקט 

העיר שהוכתרה על ידי Realtor במקום הראשון במדד הערים עם מחירי הבתים וגידול קצב המכירות הטובים ביותר ב-2023. כשנכון, לנובמבר 2022, מחירי הדירות בהרטפורד עלו ב-8.5% בהשוואה לשנה שעברה, ונמכרו במחיר חציוני של 372 אלף דולר, ומחירות הבתים באזור רשמו עלייה של 6.5%.

טמפה, פלורידה 

אזור נוסף שצפוי להוביל את שוק הנדל"ן בארה"ב ב-2023, היא טמפה, בין היתר בגלל הסיבות הבאות:

 • אחוזי אבטלה נמוכים מאוד שעומדים על 2.6% בלבד, לפי Ycharts 
 • מאז תחילת 2021 נוספו בטמפה מעל ל-80,000 מקומות עבודה 
 • העיר דורגה באוגוסט 2021, במקום ה-1 בדירוג תעשיית ההייטק המתפתחות בארה"ב, על ידי פורבס
 • יש מעל ל-50 חברות תוכנה ו-IT, והיא מאיישת מעל ל-25% מכלל המשרות הטכנולוגיות של פלורידה
 • מס הכנסה נמוך מאוד, שמושך אליו תושבים וחברות רבות
 • בנובמבר 2022, המחיר החציוני לבית בטמפה עמד על כ-420 אלף דולר, עלייה של 20% משנה לשנה, לפי realtor.

קליבלנד, אוהיו 

במקום ה-2 של מגזין פורבס לשוקי הנדל"ן המשתלמים ביותר בארה"ב לשנת 2023, ניצבת קליבלנד, אחת הערים המרכזיות והחשובות במדינתה:

 • אוכלוסיה שמונה קרוב ל-370,000 תושבים לפי צנזוס, שיעור אבטלה נמוך יחסית בגובה 4.2% נכון לנובמבר 2022, לעומת 6.4% של פברואר אותה שנה
 • כלכלה יציבה ופורחת ותוכנית לבנייה בעשור הקרוב של 3 בתי חולים ו-2 אוניברסיטאות, שתייצר עשרות אלפי מקומות עבודה בעיר, ותוכלו להבין מדוע הפוטנציאל של העיר גדול מאוד
 • צריך לומר שלאחרונה נרשמות ירידות במחירי הנדל"ן בעיר, שפותחות למשקיעים הזדמנות יוצאת דופן, להיכנס להשקעה בעיר צומחת אשר נמצאת במגמה חיוביות ומרעננת

מעוניינים לשמוע על הזדמנויות השקעה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

אורבניפרו מציעה הזדמנויות השקעה בנדל"ן באוהיו ומדינות נוספות

רוצים לשמוע עוד על השקעות הנדל"ן שמציעים מומחי הנדל"ן של אורבניפרו, המסייעים היום למאות משקיעי נדל"ן בארה"ב ובעולם לאתר ולנהל הזדמנויות השקעה חכמות ואטרקטיביות, בזכות הניסיון, הידע והקשרים שצברנו בשנים האחרונות? מזומנים להשאיר לנו פרטים ונחזור אליכם עם כל הזדמנויות ההשקעה.

אולי יעניין אותך גם..

מעוניינים לקבל תכנים בנושא השקעות נדל"ן לתיבת המייל?
הירשמו לניוזלטר שלנו: